Prvi međunarodni turnir „Žene u akciji“ Ruma – Srbija

Boćarski savez Srbije po prvi put je organizaovao međunarodni turnir pod nazivom „Žene u akciji“, na kojem je učestvovalo osam ekipa iz četiri zemlje ; Slovenija, Hrvatska, Rusija i Srbija.

Hrvatska – reprezentacija seniorke,   Hrvatske – U 21, Slovenija – reprezentacija seniorke,   Slovenija – U 21,  Gorenjska, reprezentacija Rusije,  Srbija – reprezentacija i  selekcija Beograda.

Turnir je trajao od 26 – 30. avgusta i odvijao se u četiri odnosno pet disciplina i to: klasične (par i pojedinac) i tehničke dva puta, precizno i brzinsko gađanje.

Ekipe su bile podeljene u 2 grupe tako da su dve i dve prve ekipe činile grupu koja se borila za prvo mesto a ostale su se takmičili za redosled od 5 do 8 mesta.

Konačna tabela

1. Slovenija „B“